Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Aralık 2023 Çarşamba

SPD lideri: FDP önemli bir liberal ses

Almanya'da 12 Aralık 1948'de kurulan Hür Demokrat Parti (FDP), 75'inci yaşını kutladı. SPD lideri Lars Klingbeil, "FDP, ülkemizde önemli bir liberal sestir" dedi.

SPD lideri: FDP önemli bir liberal ses

FDP'yi mücadeleci bir ortak olarak nitelendiren Klingbeil, FDP'nin SPD ile benzerliklerinin altını çizdi ve parti ilişkilerini ailelerin Noel arifesindeki durumuna benzeterek "Çoğunlukla uyumlu, ancak fikrinizi ne kadar değiştirmeye çalışırsanız çalışın, birkaç tartışma olacaktır" diye konuştu.

Klingbeil, RND'ye verdiği demeçte, "İçerik açısından SPD ve FDP'nin pek çok ortak yanı var. Her iki taraf da Almanya'yı modernleştirme ve onu geçmişin durgunluğundan kurtarma konusunda kararlı bir iradeyi paylaşıyor. O zamanlar Helmut Schmidt liderliğindeki sosyal liberal koalisyonda durum zaten böyleydi ve bugün trafik ışığı koalisyonunda da durum böyle" dedi. Klingbeil, FDP ile birlikte, Almanya'yı daha güçlü, daha adil ve daha sürdürülebilir bir ülke haline getirmek için çalışacaklarını söyledi.

FDP Genel Başkanı Christian Lindner de yaptığı açıklamada, "75 yıllık geçmişimizle, Almanya'nın demokrasisine ve refahına önemli katkılarda bulunduk" dedi. Lindner, "Gelecekte de, Almanya'nın modern bir liberal ülke olarak kalmasını sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Geri Dön 13 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN