Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

SPD ile AfD oyları eşitlendi

SPD, uzun zamandır anketlerde ikinci parti olarak yer alan aşırı sağcı AfD'yi yakaladı. İki partinin oy oranları uzun aradan sonra yeniden eşitlendi.

Almanya'da RTL/ntv için Forsa araştırma enstitüsü tarafından gerçekleştirilen Trend Barometresi anket sonuçlarına göre, eğer bu pazar günü seçim yapılsa, aşırı sağcı Alternatif für Deutschland (AfD) partisinin oylarının Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile eşitleneceği belirlendi. AfD'nin oyları Mayıs 2023 sonunda yüzde 16 seviyesindeyken, şimdi yüzde 16'lık bir oranla SPD ile ikinci sırayı paylaştığı görülüyor.

Ankete göre, Birlik partileri (CDU/CSU) yüzde 31 oy oranıyla ilk sırada yer alırken, FDP ve BSW partileri yüzde 5'lik oy oranıyla Meclis'e girmeyi başarıyor. Yeşiller Partisi ise geçen haftaki oy oranını koruyarak yüzde 12'de sabit kaldı.

Insa araştırma şirketinin patronu Hermann Binkert, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Birlik partileri olmadan Almanya'nın yönetilemeyeceğini ifade etti. Bu sonuçlar, Alman siyasi manzarasında önemli değişikliklerin olabileceğine işaret ediyor.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN