Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Sosyal yardımla 300 avro daha fazla kazandığı için işinden istifa etti

Almanya'da nakliye acentesinin sahibi Horst Kottmeyer, bir çalışanının devlet yardımı alarak daha fazla gelir elde edebileceği için işinden istifa ettiğini açıkladı.

Kottmeyer, konuyla ilgili olarak Bild gazetesine yaptığı açıklamada, eski depo memurunun resmi olarak işte çalışmadan ve devlet desteğiyle ayda net 300 avro daha fazla kazanabileceği için işini bıraktığını ifade etti. Eski çalışanının saat başı ücretinin 14 avro olduğunu belirtti.

Vatandaş Parası'nın, ayda 563 avroya çıkması sonucu daha fazla çalışanlarını kaybetme endişesi taşıyan Kottmeyer, "Şu anda büyük bir istifa dalgasıyla karşılaşmıyoruz, ancak tehlike hala var" dedi ve ekledi, "Bazıları çalışmak zorunda kalırken, diğerleri dinlenme lüksünün tadını çıkarıyorlar" şeklinde tepkisini dile getirdi.

Almanya'da Bild gazetesi için yapılan Insa araştırma şirketi anketine göre, Almanların çoğu artık çalışmanın değerli olmadığını düşünüyor. 2024'ten itibaren bekârlar için Vatandaşlık Parası'na ayda 61 avro zam yapılacak olmasına rağmen, ankete katılanların yüzde 52'si Almanya'da çalışmanın artık değerli olmadığını düşünüyor.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN