Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2023 Cumartesi

Son Nesil'den 26 şehirde eş zamanlı eylem

Son Nesil adlı iklim aktivistleri, 26 şehirde eş zamanlı eylem düzenledi.

Almanya'da "Son Nesil" adlı iklim aktivistleri, dün sabah saatlerinde Braunschweig, Dresden, Freiburg, Leipzig, Münih, Nürnberg, Potsdam ve Ulm dahil olmak üzere 26 şehirde eş zamanlı olarak eylem düzenledi. Grup sözcüsü Carla Rochel, "Federal hükûmetin yasaları çiğneyerek toplumu çökerttiğini düşünüyoruz. Barışçıl direniş demokratik görevimizdir" şeklinde konuştu.

Önceki sabah ise aktivistler, Hamburg ve Düsseldorf havalimanlarına girerek piste yapışarak hava trafiğini engellemişlerdi. Bu eylemler nedeniyle 36 uçak iniş ve kalkış yapamazken, diğer uçaklar yakın havalimanlarına yönlendirilmişti.

FDP'li Ulaştırma Bakanı Volker Wissing t-online haber sitesine verdiği demeçte, "Trafiği tehlikeye atan bu müdahaleler son bulmalı. Son Nesil'in yaptığı şey iklim koruması değil, suçtur. Bu suçlular iklim korumasını kötüye kullanıyor" ifadelerini kullandı. Wissing, ayrıca "Başkalarının uzun zamandır beklediği tatilleri mahvedenler toplumun bölünmesine katkıda bulunuyorlar" şeklinde konuştu.

Birlik Partileri (CDU/CSU) İç Politika Sözcüsü Alexander Throm (CDU), "Hamburg ve Düsseldorf havalimanlarının abluka altına alınması, kendini iklim aktivisti olarak tanımlayanların kırmızı çizgiyi aştığını gösteriyor. Havaalanları siyasi eylemlerin yapıldığı bir platform değildir. Bu tür eylemler insanların hayatlarını hızla tehlikeye atabilir" dedi ve faillere karşı 'sert ve hızlı bir şekilde cezalandırma' çağrısı yaptı.

Geri Dön 15 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN