Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Mayıs 2023 Pazartesi

Son Nesil eylemcilerinin evleri ve işyerleri arandı

Münih Başsavcılığı ve Bavyera Eyaleti Kriminal Polis Bürosu’nun yönlendirmesi ile geçtiğimiz çarşamba günü ‘Son Nesil’ eylemcilerinin evleri ve işyerleri arandı. Özellike yol kapatma eylemleri ile gündeme gelen ve iklim değişikliğine dikkat çekmeyi hedefleyen grup suç örgütü kurmak ile suçlanıyor. 

‘Son Nesil’ in bir suç örgütü olup olmadığı, hukuk çevrelerinde de tartışılmaya devam ediyor. Bazı uzmanlar ‘Son Nesil’ eylemcilerinin protestoları ile yasal haklarını kullandığını söylüyor. Diğer bir görüşe göre ise bu eylemler zorlama ve özel mülke zarar verme içeren, yasal sınırı aşan eylemler. 

Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Andreas Voßkuhle ise  ‘Son Nesil’ in eylemlerini nükleer karşıtı hareketine ve gecekondu eylemlerine kıyasla ‘zararsız kum havuzu oyunları’ olarak tanımladı.

Son Nesil’ den Şansölye’ye açık mektup

Çarşamba günü yaşananların ardından ‘Son Nesil’ eylemcileri Şansölye Olaf Scholz’a açık bir mektup kaleme aldı. Mektupta sayısız kişinin gelecek haftalarda yapılacak eylemlerin eğitimlerine kayıt yaptırdığının altı çizildi ve "Artık protestolarımıza gerek kalmamasını diliyoruz. Hükümetiniz anayasaya uygun hareket etsin." ifadeleri kullanıldı. 

Geri Dön 29 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN