Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Eylül 2023 Pazartesi

Söder, Aiwanger'i görevden almadı

Bavyera Başbakanı CSU’lu Markus Söder, Hükûmet Başkan Yardımcısı ve Hür Seçmenler (Freie Wähler) partili Hubert Aiwanger'i görevden almadığını açıkladı. 

Aiwanger’in lise yıllarında antisemit bir broşür hazırladığı iddia edilmişti. Bu nedenle kamuoyunda hükûmetteki görevine son verilmesine yönelik bir beklenti vardı. Söder dün Münih’te düzenlenen toplantıda, Aiwanger’i işinden uzaklaştırma kararının orantısız olacağını söyledi. Broşürün Aiwanger rafından hazırladığına dair yeterli kanıt bulunmadığını söyleyen Söder, Aiwanger’in adının bu olay dışında başka hiçbir ırkçı söylemle yan yana gelmediğinin de altını çizdi. 

Söder, kararını açıklamadan önce Almanya Yahudiler Merkez Konseyi Başkanı Josef Schuster ve Münih ve Yukarı Bavyera Yahudi Cemaati Başkanı Charlotte Knobloch ile görüştü. Siyasetçi, Aiwanger e de, güveni yeniden kazanmak için Yahudi cemaatinden temsilciler ile görüşmeyi önerdiğini duyurdu. 

İddialar neydi?

Geçen hafta sonu Süddeutsche Zeitung’da yayınlanan bir haberde, Aiwanger’in lise yıllarında Yahudi karşıtı bir broşür hazırladığı iddiasına yer verildi. Aiwanger bu iddiaları yalanladı ve kısa süre sonra Aiwanger’in ağabeyi broşürü kendisinin hazırladığını açıkladı. 

Aiwanger, olayın ortaya çıkmasından birkaç gün sonra, olayla alakası bulunması nedeniyle özür diledi ancak broşürü kendisinin hazırlamadığının ve  bu tür görüşleri desteklemediğinin altını çizdi. 

Geri Dön 04 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN