Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2024 Cumartesi

Şirketlere vergi indirimi ve bürokratik kolaylık

Almanya'da Eyaletler Meclisi, vergi indirimleri ve şirketler için bürokrasinin azaltılmasını hedefleyen 'Büyüme Fırsatları Yasası'nı onayladı.

Bu yasa, ekonomik toparlanmayı teşvik etmeyi ve işletmelere çeşitli alanlarda teşvikler sunmayı amaçlıyor. Maliye Bakanı Christian Lindner'in önerdiği paket, iklim koruma yatırımları, araştırma için vergi avantajları ve bürokratik engellerin hafifletilmesi gibi önlemleri içeriyor.

Yasanın onay süreci, Birlik partileri ile koalisyon arasında tartışmalara neden oldu ve Eyaletler Meclisi'nden Uzlaşma Komisyonu'na yönlendirildi. Eyaletler, maliyetlerin ve vergi kayıplarının büyük bir kısmının eyaletler ve belediyeler tarafından üstlenileceğini belirterek, yardım hacmini yıllık 7 milyar avrodan 3,2 milyar avroya düşürdü. Bu süreçte, başlangıçta yasanın özünü oluşturan iklim koruma yatırımları için verilecek teşvikler de iptal edildi.

Başbakan Olaf Scholz, kabul edilen yasayı ekonomi ve ülkenin geleceği için önemli bir adım olarak nitelendirirken, Federal Maliye Bakanı Lindner, yasanın hacminin başlangıçta planladığından daha az olduğunu belirtti. Yeşiller Partisi Başkanı Omid Nouripour, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlere yönelik araştırma vergi desteğinin önemine dikkat çekti.

Önceki çabalar, Yeşiller Partisi'nden Aile Bakanı Lisa Paus'un yeni çocuk destek yardımı için talep edilen 12 milyar avroyu engellemesi nedeniyle başarısız olmuştu. Lindner'in Temel Çocuk Güvenliği paketini kabul etmesiyle büyüme paketi geçirildi.

Bild gazetesi tarafından yaptırılan bir ankete göre, Alman halkının yüzde 79'u devletin vergi mükelleflerinin parasını müsrifçe harcadığını düşünüyor. Anket sonuçlarına göre, halkın büyük bir çoğunluğu devletin tasarruf yapmasını isterken, sadece yüzde 14'ü vergi artışını destekliyor.

Geri Dön 23 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN