Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

Şehirler hız sınırı için yetki istiyor

Almanya'da binden fazla kent yönetimi, şehir içindeki hız sınırlarını ve trafik düzenlemelerini kendilerinin belirlemek istediklerini ifade etti. 

Yerel yöneticiler, şehir içinde hangi sokaklarda saatte 30 kilometrelik hız sınırı uygulanacağına, bisiklet yolları ve otobüs şeritlerinin nerede yapılacağına karar verme yetkisini talep etti.

Alman Şehirler Birliği Başkanı Markus Lewe, yerel yönetimlerin kent trafiği konusunda daha doğru kararlar verebileceğini belirterek, Kent Trafik Yönetmenliği'nde reform yapılması konusunda kararlı olduklarını söyledi. Lewe, CDU/CSU'nun iktidarda olduğu eyaletler ve SPD ile Yeşiller'in ortaklık ettiği Hamburg'un karşı çıkması nedeniyle daha önce gerçekleşmeyen reformun bu kez ısrarla gündeme getirileceğini ifade etti.

Baden-Württemberg Ulaştırma Bakanı Winfried Hermann ise, yerel yönetimlerin bu talebine sıcak baktıklarını ve federal hükûmete zaman kaybetmeden bu konuda bir 'uzlaşma komisyonu' oluşturulması çağrısında bulundu.

Ulaştırma Bakanları Konferansı (VMK), Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing'e Kent Trafik Yönetmenliği'nde köklü bir reform yapılması için yeni bir yasa tasarısı hazırlamasını önerdi.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN