Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Aralık 2023 Cuma

Scholz'un popülaritesi dibe vurdu

Yapılan son ankette, Scholz'dan memnuniyet yüzde 20 çıktı. Bu oran, 1997 yılından bu yana bir Şansölye'nin sahip olduğu en düşük memnuniyet oranı.

Almanya'da ARD tarafından yapılan son anket, SPD'li Başbakan Olaf Scholz'un popülaritesinin dibe vurduğunu ortaya koydu. Ankete göre, Almanların sadece yüzde 20'si Scholz'un çalışmalarından memnun. Bu, Deutschlandtrend anketinin yapılmaya başladığı 1997 yılından bu yana, bir Şansölye'nin sahip olduğu en düşük memnuniyet oranı olarak kayıtlara geçti.

Scholz'un popülaritesi, bir ay içinde yüzde 8 oranında düştü. Şansölyenin partisi SPD de seçmenin yalnızca yüzde 14'ünün desteğini alabildi. Bu, geçen aya göre yüzde 2'lik bir düşüş anlamına geliyor. Koalisyon ortaklarından Yeşiller Partisi ise geçen aya oranla oylarını 1 puan artırarak yüzde 15'e yükseldi. Geçen aya nazaran oylarını en çok yükselten parti ise yüzde 2'yle CDU/CSU oldu. Birlik partileri yüzde 32'lik oy oranıyla birinci sırada.

Enflasyon ve enerji krizi de Scholz'un popülaritesini olumsuz etkiledi. Alman halkı, hükûmetin bu krizleri çözmek için yeterli önlem almadığını düşünüyor.

Geri Dön 08 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN