Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Şubat 2024 Pazartesi

Scholz'dan İsrail'e 'uluslararası hukuka uyma' çağrısı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İsrail'i Refah'ta planladığı kara harekâtı konusunda uluslararası hukuka uymaya çağırdı.

Scholz'dan İsrail'e 'uluslararası hukuka uyma' çağrısı

60'ıncı Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı'nda konuşan Scholz, Almanya'nın İsrail'in güvenliğini desteklediğini ancak Gazze'ye insani yardım ulaşımının artırılması ve savaşın uluslararası hukuka uygun yürütülmesi gerektiğini vurguladı. Alman hükûmetinin İsrail'e endişelerini ilettiğini ve uluslararası hukuka uyma zorunluluğunu hatırlattığını ifade etti.

Scholz, İsrail ile Filistin arasında barışın sağlanması ve iki devletli çözüm bulunması için Türkiye, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi ülkelerle görüşmeler yapıldığını açıkladı. NATO konusuna da değinen Scholz, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın NATO ile ilgili açıklamalarına atıfta bulunarak, ittifak içinde ortak savunma iradesinin zayıflatılmasına karşı uyardı ve Rus Silahlı Kuvvetlerinin güçlü olmaya devam ettiğini belirtti.

Rus muhalif Navalny'nin ölümünü 'Putin'in zayıflığının bir işareti' olarak nitelendiren Scholz, Berlin'de geçmişte bir araya geldiği Navalny'nin ölümünden duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi. Ayrıca, Ukrayna'nın güvenliği için AB ülkelerinden daha fazla mali yardım yapmalarını istedi ve Avrupalıların kendi güvenliklerine daha fazla özen göstermeleri gerektiğini vurguladı. Almanya'nın savunmaya GSYH'sinin yüzde 2'sini ayırma taahhüdünü teyit eden Scholz, Alman ekonomisi hakkında endişelenmeye gerek olmadığını savundu.

Geri Dön 19 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN