Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Nisan 2023 Pazartesi

Scholz'a 'barışa örnek olun' çağrısı

Çok sayıda Sosyal Demokrat aktivist ve sendika, Şansölye Olaf Scholz'u Ukrayna savaşında ateşkes için arabuluculuk yapmaya çağırdı.

Çeşitli gazetelerde yayınlanan savaşı durdurma çağrısını organize eden kişiler arasında eski başbakan Willy Brandt’ın tarihçi oğlu Peter Brant da bulunuyor. 

Frankfurter Rundschau ve Berliner Zeitung gazetelerinde yayımlanan çağrıda, savaşın sadece kaybedenlerinin olduğu ve düşmanlıkların artmasına sebep olduğunun altı çizildi. Nükleer savaş tehlikesine de değinilen çağrıda, dünyanın yeni bir savaşa sürüklenmemesi gerektiği vurgulandı. Çağrıda diplomasinin önemine değinildi. 

"Barış Yapın!" isimli çağrıyı destekleyen kişiler arasında SPD'nin eski lideri Norbert-Walter Borjans, eski Federal Meclis Başkanı Wolfgang Thierse ve eski AB Komisyonu Üyesi Günter Verheugen de var. 

Geri Dön 03 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN