Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ekim 2023 Perşembe

Scholz ve Macron’dan balık-ekmek keyfi

Hamburg'da bir araya gelen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Almanya Başbakanı Olaf Scholz, balık-ekmek keyfi yaptı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Hamburg’da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi. Görüşme sonrası iki lider, Hamburg’un meşhur lezzetlerini deneyip balık-ekmek keyfi yaptılar.

Görüşme sonrası yapılan açıklamada, Fransa ve Almanya’nın dostluğunun Avrupa için önemine vurgu yapıldı. Scholz, “Fransa ve Almanya Avrupa için çok önemli bir ikili” dedi.

Birlikte daha egemen ve daha güçlü bir Avrupa inşa edeceklerini söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron, “Giderek kafa karıştırıcı hâle gelen bir dünyada, Avrupa’nın egemen, özerk ve rekabetçi bir kıta olarak güçlenmesini sağlamalıyız. Almanya ve Fransa’nın birbirlerine daha yakın olması, bunun için önemli bir ön koşul” diye konuştu.

Scholz ve Macron, Hamas'ın saldırısının ardından İsrail ile dayanışma ifadelerini bir kez daha yineledi. İki lider de “Amaç, bölgede kalıcı barışın sağlanması” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 12 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN