Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Scholz umutlu: Ev almak kolaylaşacak

Başbakan Olaf Scholz, inşaat fiyatları ve faiz oranlarının düşebileceği yönünde işaretler olduğunu söyleyerek umut verici bir tablo çizdi.

Scholz umutlu: Ev almak kolaylaşacak

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, konut piyasasına ilişkin umut verici bir tablo çizdi. Alman İnşaat Firmaları Merkez Birliği’nin (ZDB) 125'inci yıldönümü etkinliğinde konuşan Scholz, inşaat fiyatları ve faiz oranlarının düşebileceği yönünde işaretler olduğunu vurguladı. Enflasyonun düşmesiyle birlikte inşaat faizlerinin de azalacağını belirten Scholz, işgücü piyasasının güçlü durumda olduğunu ve inşaat malzeme fiyatlarının düşmeye başladığını ifade etti.

Ukrayna'da yaşanan savaşın tetiklediği yüksek faiz oranları ve inşaat fiyatları nedeniyle son yıllarda konut inşaatına olan talep azalmış, inşaat izinlerinde önemli düşüşler yaşanmıştı. Federal İstatistik Dairesi'nin verilerine göre, inşaat izinlerinin geçen yıl yüzde 26,6 oranında düşüşle 260 bin 100'e gerilemesi, hükümetin yıllık 400 bin yeni konut hedefinin oldukça altında kalındığını gösteriyor.

ZDB, Şubat ayında yaptığı açıklamada, inşaat izinlerindeki bu düşüşün gelecek yıllarda konut eksikliğini daha da artıracağı ve piyasayı kızıştıracağı konusunda uyarıda bulundu. Bununla birlikte, ZDB şimdi inşaat fiyatlarında bir rahatlama beklediğini belirtiyor. Birlik, 2023 yılına kıyasla inşaat hizmetleri fiyatlarının bu yıl yaklaşık yüzde 2 oranında düşeceğini öngörüyor. Bu gelişmeler, Almanya'daki konut piyasasında olumlu bir dönüşümün işaretleri olarak değerlendiriliyor.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN