Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Haziran 2024 Pazartesi

Scholz: Sosyal devleti savunacağız ve geliştireceğiz

Trafik ışığı koalisyonunda federal bütçe üzerindeki tartışmalar sürerken, Başbakan Olaf Scholz, sosyal desteklerdeki kesintilere karşı olduğunu yineledi.

Almanya'da 2025 federal bütçesi üzerindeki tartışmalar devam ediyor. Başbakan Olaf Scholz, ARD'ye verdiği röportajda, sosyal kesintilere karşı olduğunu yineledi. Scholz, "Sosyal devleti savunacağız ve geliştireceğiz," diyerek, asgari ücretin artırılması, çocuk parası ve emekli maaşlarının korunması gibi iyileştirmeler yaptıklarını belirtti.

SPD'nin sol kanadı sosyal, sağlık, gençlik, aile, eğitim, demokrasi ve kalkınma iş birliği alanlarındaki kesintilere karşı çıkarken, Maliye Bakanı Christian Lindner bütçedeki 25 milyar avroluk açığı kapatmak için harcamalarda önemli kesintiler yapılmasını ve borç frenine uyulmasını talep ediyor.

Scholz, bütçenin gelecek ay onaylanmasını beklediğini söyledi. Ukrayna'ya yapılan milyarlarca avroluk destek nedeniyle olağanüstü hâl ilan edilip edilmeyeceği konusunda ise net bir cevap vermedi. Bürgergeld konusuna da değinen Shcolz, sosyal yardım alanların işsizliklerini aşmak için çalışmaları gerektiğini vurguladı. SPD, kayıtdışı çalışmanın tespit edilmesi durumunda sosyal yardımların iki ay boyunca kesilmesini öneriyor.

AfD endişesi

Scholz, yaklaşan eyalet seçimlerinde aşırı sağcı AfD'nin başbakan çıkarmasını üzücü olacağını belirtti ve diğer partilerin AfD'ye karşı çoğunluğu sağlayacağına dair umutlu olduğunu ifade etti. SPD'nin Doğu Almanya'da düşük oy oranları hakkında da konuşan Scholz, Ukrayna'ya verilen destek ve Rusya'ya karşı yaptırımlar nedeniyle bazı seçmenlerin memnun olmadığını itiraf etti.

Korona politikalarına eleştiri

Scholz, Alman korona politikalarını da eleştirerek, ormanlarda yürüyüş yasağını ve okulların uzun süre kapalı kalmasını anlamadığını söyledi. Korona politikalarının vatandaş meclisleri tarafından değerlendirilmesini önerdi ve bu meclislerin sadece uzmanlar ve milletvekillerinin değil, vatandaşların da katılımıyla avantaj sağlayacağını savundu.

Geri Dön 24 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN