Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2023 Cumartesi

Scholz: Önümüzdeki en büyük zorluk iş gücü açığı

Şansölye Olaf Scholz, Almanya'nın gelecek yıllarda karşılaşacağı en büyük zorluklardan birinin nitelikli iş gücü eksikliği olduğunu ifade etti.

Scholz: Önümüzdeki en büyük zorluk iş gücü açığı

Şansölye Olaf Scholz, Thüringen eyaletinde bulunan Waltershausen’daki SEALABLE Solutions GmbH’ya yaptığı ziyaret sırasında, Almanya'nın gelecek yıllarda karşılaşacağı en büyük zorluklardan birinin nitelikli iş gücü eksikliği olduğunu ifade etti.

Scholz, “Almanya'nın bugün olduğu gibi gelecek on, yirmi hatta otuz yıl içinde her genç bireyin nitelikli mesleki eğitim alma imkanına sahip olması için tüm kaynaklarımızı seferber etmek, ana sorumluluklarımızdan biri olacaktır” dedi.

Alman İşveren Dernekleri Birliği Başkanı Rainer Dulger de, politikacıları ve yetkilileri Almanya'ya nitelikli yabancı iş gücünü çekmek için daha fazla çaba göstermeye çağırdı. Dülger, “Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası doğru bir adım olmakla birlikte, daha fazlasının yapılması gerekiyor” dedi.

Geri Dön 12 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN