Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2024 Cumartesi

Scholz: Alman vatandaşlığına geçin

Yeni vatandaşlık yasasının yürürlüğe girmesinin ardından, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yabancılara Alman vatandaşlığına geçmeleri çağrısında bulundu.

Almanya'da  Vatandaşlık Yasası'nın Modernizasyonu Yasası yürürlüğe girdi. Yeni yasa ile Alman vatandaşlığına geçişler kolaylaştı ve çifte vatandaşlık mümkün hâle geldi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yabancılara Alman vatandaşlığına geçmeleri çağrısında bulundu. Sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, Almanya'da yaşayan, Almanca konuşan ve topluma katkı sağlayan herkesin vatandaşlık almasının daha kolay olduğunu belirtti. Scholz, "Bu iyi bir gelişme. Vatandaşlık, insanların kararlarda daha fazla söz sahibi olmasını sağlar" dedi.

Faeser: Almanya'ya aitsiniz

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, sosyal medya platformu X'ten yaptığı açıklamada, yıllardır Almanya'da yaşayan ve ülkeye katkı sağlayan herkesin artık tam anlamıyla Almanya'ya ait olduğunu vurguladı. Faeser, yeni yasadan memnuniyet duyduğunu belirterek, "Kalifiye çalışanlara toplumumuzun tam bir parçası olma umudunu vermeliyiz" dedi.

Türk toplumu için fırsat

Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği, Almanya'daki Türk toplumu üyelerinin Alman vatandaşlıklarını koruyarak Türk vatandaşlıklarını yeniden kazanabileceklerini açıkladı. Almanya’daki 14 başkonsolosluğun bu konuda hazırlıklarını tamamladığı belirtildi.

FDP: Koşullar zorlaştı

FDP, yeni yasanın vatandaşlığa kabul süresini kısalttığını ancak şartların zorlaştığını vurguladı. FDP İç Politika Sorumlusu Stephan Thomae, "Alman pasaportu almak daha hızlı olacak, ancak kabul koşulları sıkılaştı" dedi.

Uzmanlardan uyarı: Başvurular üçe katlanabilir

CDU liderliğindeki Hessen İçişleri Bakanlığı'ndan Wilhelm Kanther, reformun vatandaşlığa kabul başvurularında büyük bir artışa yol açacağını belirtti. Almanya Bölge Yönetimler Birliği Başkanı Reinhard Sager ise başvuruların ikiye, hatta üçe katlanabileceğini öngördü.

Geri Dön 29 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN