Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

Schengen askıya alınıyor: Tüm sınırlarda kontrol

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde Almanya'nın tüm sınırlarında sıkı sınır kontrolleri yapılacağını duyurdu.

Schengen askıya alınıyor: Tüm sınırlarda kontrol

Ekim ayından bu yana Almanya, Polonya, Çekya, Avusturya ve İsviçre ile olan sınırlarında kontrolleri sürdürüyor. Faeser, bu kontrollerin yasa dışı girişleri önlemede etkili olduğunu belirterek, "Ekim 2023'ten bu yana 6 bin kaçak giriş tespit edildi, 130 kaçakçı yakalandı ve 1.900 kişinin kaçak yollarla ülkeye girişi engellendi" dedi. Ayrıca, Çekya sınırında Eylül 2023'te yasa dışı girişlerin üç haneli sayılara düştüğünü ifade etti.

Faeser, sınır kontrollerinin geç başlamasıyla ilgili eleştirilere yanıt vererek, sınır kontrollerinin çalışanların işlerini aksatabileceğini ve bu tür önlemlerin dikkatlice değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Almanya'da sınır kontrollerinin Avrupa Şampiyonası'nın sonuna kadar devam etmesi planlanıyor. Polonya, Çekya ve İsviçre sınırlarındaki mevcut kontrollerin süresinin dolacağını, uzatma kararının ise daha sonra verileceğini belirtti. Avusturya sınırındaki kontrollerin ise kasım ayına kadar uzatıldığı açıklandı.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN