Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Savunma bütçesi iyileştirilecek

Savunma Bakanı Pistorius'un hükûmetin bütçe taslağına yönelik memnuniyetsiz tepkisinin ardından, Alman Ordusu için daha fazla para ayrılabileceği sinyali verildi.

Savunma bütçesi iyileştirilecek

Yeşiller'in bütçe politikacısı Sebastian Schäfer, bütçe tartışmalarında savunma harcamalarında değişiklikler yapılacağını belirtti. Schäfer, koalisyon liderlerinin bütçe taslağının parlamentodaki bütçe görüşmeleri için iyi bir başlangıç olduğunu, ancak her zamanki gibi birçok ve önemli değişikliklerin yapılacağını ifade etti. Güvenlik ve savunma politikalarında büyük ihtiyaçlar olduğunu ve bu ihtiyaçların parlamentoda dikkate alınacağını söyledi.

FDP'den savunma bütçesi için destek

FDP'nin savunma politikası sözcüsü Alexander Müller, savunma bütçesi lehine yeniden düzenlemelere hazır olduğunu belirtti. Müller, Alman Ordusu'na yapılan yatırımların son çeyrek asrın en yüksek seviyesinde olduğunu söyledi. FDP için güvenliğin her zaman en yüksek önceliğe sahip olacağını vurguladı. 

Pistorius'un canı sıkkın

Savunma Bakanı Boris Pistorius, hükûmetin bütçe taslağında savunma bütçesinin yeterince artırılmamasından memnun olmadığını ifade etti. Pistorius, 58 milyar avro talep etmişti, ancak uzlaşı yalnızca 53 milyar avro öngörüyor. 2028 yılına kadar savunma bütçesinin 80 milyar avroya çıkması planlanıyor. Pistorius, bütçe uzlaşmasını "can sıkıcı" olarak nitelendirdi ve bazı şeyleri gereken hızda yapamayacağını belirtti.

Muhalefetteki Birlik partisi, koalisyonu başarısızlıkla suçladı. Birlik partisi meclis grup başkanı Thorsten Frei, koalisyonun güvenlik tehdidi karşısında sorumsuzca davrandığını ve bütçenin geleceği göz ardı ettiğini söyledi. Frei, Rusya tehdidine dikkat çekerek bütçe planını eleştirdi.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN