Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2024 Salı

Rheinmetall zorunlu askerliği destekliyor

Silah üreticisi Rheinmetall'in CEO'su Armin Papperger, zorunlu askerliği desteklediklerini açıkladı.

Almanya, önümüzdeki birkaç yıl içinde Bundeswehr'e (Alman Silahlı Kuvvetleri) yeni tanklar, uçaklar, gemiler ve büyük miktarda ekipman ve mühimmat sağlamayı planlıyor. Bundeswehr şu anda 180 bin personel kapasitesine sahipken, yaklaşık 20 bin asker eksikliği bulunuyor. Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius (SPD), zorunlu askerlik hizmetine ilişkin olası modeller üzerinde çalışıyor.

Rheinmetall zorunlu askerliği destekliyor

Rheinmetall'in CEO'su Armin Papperger, zorunlu askerlik hizmetinin ulusal savunmaya hazırlık üzerinde olumlu etkileri olabileceğini belirtti. Ancak, bu etkinin gerçekleşebilmesi için güvenlik, sosyo-politik ve askeri açıdan anlamlı bir şekilde tasarlanması gerektiğini vurguladı. Papperger, zorunlu askerlikle ilgili tartışmaların siyasi düzeyde yürütülmesi gerektiğini ve toplumun bu konuda görev alması gerektiğini ifade etti.

Rheinmetall, Bundeswehr'e yönelik 100 milyar avroluk savunma paketinden yararlanarak, 30 yıl süren kemer sıkma politikalarının ardından alınan bu kararı memnuniyetle karşıladı. Papperger, yapı, personel ve ekipman açısından barış ve özgürlüğün korunması gerektiğini, özgür toplumların kendi değerlerini askeri olarak savunabilecek kapasitede olması gerektiğini belirtti.

Savaşın kazananı Rheinmetall

Rheinmetall, geçtiğimiz mali yılda rekor rakamlara ulaştı. CEO Papperger, Rusya-Ukrayna Savaşı ve NATO ülkelerinin yeniden silahlanma sürecine atıfta bulunarak, güvenlik politikasında yeni bir on yılın başladığını söyledi. Şirketin satışlarının ve kârının güçlü şekilde artmaya devam etmesini beklediğini ifade etti. 2023'te işletme kâr marjının yüzde 12,8'den yüzde 14 ila 15 arasına çıkması öngörülüyor. Rheinmetall'in birikmiş sipariş miktarı da rekor seviyeye ulaşarak 38,3 milyar avroya yükseldi. Rheinmetall hisseleri yüzde 4,2 artışla 439,00 avroya yükselirken, DAX hissesi 441,10 avro ile mart ayının başındaki rekor seviyesine yaklaştı. Bir yıl içinde hisseler neredeyse yüzde 80 arttı.

Geri Dön 07 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN