Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Nisan 2024 Pazartesi

Reşit olmayan 2 bin kişi askere alındı

Alman Ordusu (Bundeswehr), geçen yıl 18 bin 802 yeni asker aldığını ve bunlardan 1996'sının 17 yaşında olduğunu açıkladı.

Reşit olmayan 2 bin kişi askere alındı

Alman medyasında yer alan haberlere göre; reşit olmayan bu kişiler kapsamlı fiziksel ve psikolojik yetenek testlerini geçerek askere alındılar. Nöbet tutmadıkları ve yurt dışı görevlerine katılmadıkları belirtilen bu askerler, silahları ise sadece eğitim amaçlı kullanabiliyorlar.

Almanya'da zorunlu askerlik 2011 yılında kaldırılmıştı. Mevcut durumda 180 bin olan asker sayısının 2031'e kadar 203 bine çıkarılması hedefleniyor. Ülkede askerlik sistemi profesyonel askerler ve gönüllülük esasına dayanıyor. Son ayrlarda ise, özellikle SPD'li Savunma Bakanı Boris Pistorius tarafından, zorunlu askerlik tartışmaları yeniden gündeme getirildi.

Alman Meclisi Federal Ordu Sorumlusu Eva Högl'ün 12 Mart'ta Berlin'de kamuoyuna açıkladığı 2023 yılı değerlendirme raporunda, Silahlı Kuvvetlerin en büyük sıkıntısının personel, altyapı ve teçhizat olduğu belirtilmişti. Högl, orduda 'muazzam bir personel açığı' olduğunu söylemiş ve "Çıkardığımız sonuç ordunun yaşlandığı ve giderek küçüldüğüdür" ifadesini kullanmıştı.

Geri Dön 08 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN