Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ocak 2024 Çarşamba

Resesyon tehlikesi büyüyor

Alman ekonomisi, 2023'ün son çeyreğinde yüzde 0,3 oranında küçüldü. Küçülme 2024'ün ilk çeyreğinde de devam ederse, ülke resesyona girecek.

Almanya'da resesyon belirtileri güçleniyor. Federal İstatistik Dairesi (Destatis), 2023 yılının son çeyreğine ilişkin Alman ekonomisinin büyüme verilerini açıkladı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış olarak hesaplanan gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,3 daraldı. Bu küçülme oranı piyasa beklentileriyle uyumlu bir seviyede gerçekleşti. 2022'de yüzde 1,3 büyüyen Alman ekonomisi, 2023'ün son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 küçüldü.

Eğer Alman ekonomisi, bu yılın ilk çeyreğinde üst üste ikinci kez küçülme gösterirse, ülke resesyona girecek. Münih Ifo Enstitüsü'nün tahminine göre, gayri safi yurt içi hasıla Ocak'tan Mart'a kadar bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,2 düşecek. Ifo Ekonomi Direktörü Timo Wollmershäuser, hemen hemen tüm ekonomik sektörlerde şirketlerin talebinin düştüğünü belirtti ve özellikle sanayi ve inşaat sektörlerinde, firmaların korona döneminde oluşturduğu uzun sipariş listelerinin eridiğine dikkat çekti.

Geri Dön 31 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN