Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

Psikolojik hastalıklarda rekor artış

Almanya'da, psikolojik rahatsızlık nedeniyle izin alanların sayısı, geçen yıla nazaran yüzde 85 oranında arttı.

Almanya'da faaliyet gösteren ticari sağlık sigortası olan KKH tarafından hazırlanan bir rapora göre, 2023'ün ilk yarısında çalışanların psikolojik baskı altında olma durumu önemli ölçüde arttı. Rapor, psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle izin alanların sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 85 arttığını ortaya koydu. Bu artış, her 100 sigortalı başına 303 çalışılmayan gün anlamına geliyor ve bu tür bir artış daha önce görülmemişti.

KKH İş Psikologu Antje Judick, "2021'in ilk yarısında 137 kayıp gün, 2022'nin ilk yarısında 164 kayıp gün yaşanmıştı. Bu yıl ise bu sayı 303'e çıktı. Bu gelişme endişe verici. 2023 yılının yarısında neredeyse önceki yılın tamamındaki orana (339 gün) ulaştık" dedi.

Forsa araştırma şirketi ile yapılan bir ankete göre, çalışanların yüzde 90'ı en azından ara sıra, yaklaşık yarısı ise sık sık stres altında olduklarını ifade etti. Bu durum, çalışma hayatında toplam istihdamın neredeyse yüzde 60'ının son bir ila iki yıl içinde artan bir stres seviyesiyle karşılaştığını gösteriyor. Eğitim, iş, enflasyon ve iklim değişikliği gibi krizlerin yanı sıra (her biri yüzde 47), insanların kendilerine yüksek beklentileri (yüzde 51) nedeniyle stres yaşadığı belirtildi.

Akıllı telefonların sürekli erişilebilirliği (yüzde 37) ve mali endişeler (yüzde 24) da stresin başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Çalışanların yaklaşık üçte ikisi stres altında kendilerini yorgun ve tükenmiş hissediyor, her altı çalışandan biri ise stresle ilişkili kaygı yaşadığını belirtiyor.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN