Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ocak 2023 Çarşamba

Posta şikâyetleri arttı, grev kapıda

Almanya'da 2021'de 15 bin civarında olan posta gönderimleriyle ilgili şikayetler, 2022'de 43 binin üzerine çıktı. Sendikalar ise greve hazırlanıyor.

Federal Ağ Ajansı'nın verilerine göre 2022'de mektup, fatura gibi posta gönderimleriyle ilgili şikayetler 2021'e göre üç kat arttı. Ajans, 2022'de 43 binin üzerine çıkan şikâyet sayısının 2021'de 15 bin civarında olduğunu belirtti. En yüksek gecikme ve kayıp bildirim oranlarının Deutsche Post’ta olduğu açıklandı. Deutsche Post, sorunların hastalık ve personel eksikliği nedeniyle yaşandığını açıkladı. 

Alman Basın Ajansı'na konuşan Sol Partili Pascal Meiser, "Yetersiz personelle kaliteli bir hizmet sağlanması mümkün değil" ifadelerini kullandı. 

Grev hazırlığı

Deutsche Post üzerindeki sendikal baskılar da artıyor. Ver.di sendikası, toplu pazarlık görüşmelerinde yüzde 15 zam talep etti. Magdeburg'daki Deutsche Post İletişim Birliği DPVKOM ise geçtiğimiz hafta grev düzenledi. DPVKOM, gerçekleşen ilk küçük uyarı grevinin ardından geniş katılımlı iş bırakmalara hazırlanıyor.

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN