Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2024 Salı

Polisten sonra itfaiyecilerde de ırkçı olaylara karıştı

Başkent Berlin'de, polisin ardından itfaiye teşkilatı içerisinde yaşanan aşırı sağcı ve ırkçı olaylar kamuoyunun dikkatini çekti.

2021'den bu yana toplam 23 vakada itfaiyecilerin Hitler selamı vermek, aşırı sağcı faaliyetlerde bulunmak, aşırı sağcı sohbet gruplarına katılmak, Reichsbürger hareketi ile ilişkilendirilen davranışlar sergilemek ve göçmen kökenli meslektaşlarına hakaret etmek gibi suçlar işlediği belirlendi. Yeşiller Partisi Milletvekili Vasili Franco'nun soru önergesine verilen yanıt, itfaiye teşkilatındaki bu sorunlu davranışların detaylarını ortaya koydu.

Bu vakalar arasında meslektaşlara ve yoldan geçenlere yönelik sorunlu ifadeler kullanılması, şüpheli sembollerin bulundurulması ve aşırı sağcı örgütlerle ilişkili kıyafetlerin giyilmesi gibi durumlar da yer aldı. Soruşturmalar sonucunda sadece bir vakada para cezası verilirken, birkaç dava farklı nedenlerle durduruldu ya da çözüme kavuşturuldu.

Berlin itfaiye teşkilatına yönelik şikayetlerin sayısı geçen yıl boyunca artış gösterdi. Genel konularda 364 şikayet alınırken, dokuz disiplin soruşturması başlatıldı ve bazı vakalarda para cezaları uygulandı. Yeşiller Partisi Milletvekili Franco, itfaiye teşkilatında yaşanan bu sorunların yıllardır göz ardı edildiğini ve ciddi bir hata kültürünün oluştuğunu belirtti. Aşırıcılıkla mücadele komiserinin faaliyet raporunun gizli tutulmasının da bu sorunların boyutunu gözler önüne serdiğini ifade etti.

Geri Dön 20 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN