Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

Polise yönelik saldırılar yüzde 65 arttı

Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın 2023 yılı raporuna göre; polise yönelik saldırılar bir önceki yıla nazaran yüzde 65 arttı.

Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV), 2023 yılına ait raporunu yayımladı. Raporda, aşırı sol grupların şiddet eğilimlerinin arttığına dikkat çekildi.

2022 yılında 292 polise yönelik saldırı kaydedilirken, 2023'te bu sayı yaklaşık yüzde 65 artarak 481'e yükseldi. Raporda, “Şu ana kadar herhangi bir ölüm yaşanmaması çok tesadüf” ifadesine yer verildi.

Anayasayı Koruma Teşkilatı, 2023 yılında toplam 4 bin 248 sol radikal suçu kayıt altına aldı. Bu, 2022 yılına göre yüzde 10,4'lük bir artış anlamına geliyor (2022'de 3 bin 847 suç). Fiziksel yaralanmalar (317), mala zarar verme (2 bin 301) ve hakaret (1.005) en yaygın suçlar arasında yer alıyor. Raporda, 11 bin 200 solcu radikalin şiddet yanlısı olduğu belirtildi.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN