Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2024 Çarşamba

Pistorius askerlik planını sunacak: Esken gönüllülükten yana

SPD'li Savunma Bakanı Boris Pistorius, askerlikle ilgili planı bugün kamuoyuna sunacak. SPD lideri Saskia Esken ise gönüllü askerlikten yana olduğunu açıkladı.

Pistorius askerlik planını sunacak: Esken gönüllülükten yana

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, bugün öğleden sonra yeni askerlik hizmetiyle ilgili tartışmalı önerilerini sunacak. SPD lideri Saskia Esken, bu konuda gönüllülüğün önemine dikkat çekti.

Esken gönüllü askerlikten yana

SPD lideri Saskia Esken, gençleri ülkenin savunma kapasitesine katkı yapmaya teşvik etmede zorlandıklarını belirtti. Bu durumun değişmesi gerektiğini söyleyen Esken, gençlerin görüşlerine saygı gösterilmesinin önemini vurguladı. Demokrasiye olan kabulün artırılması için bireylerin kendi kararlarını vermesi gerektiğini ifade eden SPD lideri, hönüllülük esasına dayanan Sosyal Yıl uygulamasının 50 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettiğini hatırlatarak, benzer bir prensibin Bundeswehr için de geçerli olması gerektiğini savundu.

Pistorius planı bugün açıklayacak

Almanya, zorunlu askerliği 1 Temmuz 2011'de askıya almıştı. Ancak Rusya-Ukrayna savaşının ardından bu konu yeniden gündeme geldi. Savunma Bakanı Boris Pistorius, yeni bir askerlik hizmeti planını kamuoyuna sunacak. Tartışmalar, askerliğin zorunlu olup olmayacağı etrafında yoğunlaşıyor. SPD'li Pistorius, yeni askerlik hizmetinde bir "zorunluluk" unsurunun gerekli olduğunu savunuyor.

Geri Dön 12 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN