Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Şubat 2023 Perşembe

Patronlardan ‘grev’ çıkışı

Alman İşverenler Derneği BDA, 7 havaalanında düzenlenen grevlerin ardından, iş uyuşmazlıkları konusunda acilen yasal bir düzenleme yapılması çağrısı yaptı. 

Almanya'da Birleşik Hizmet İşleri Sendikası (ver.di) tarafından geçtiğimiz cuma günü 7 havaalanında düzenlenen grevler nedeniyle çok sayıda iptal ve gecikme olmasının ardından, Alman İşverenler Derneği BDA, iş uyuşmazlıkları konusunda acilen yasal bir düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

BDA Başkanı Steffen Kampeter, RND’ye verdiği demeçte, "Bu grevle, iş uyuşmazlıkları yasamızın giderek daha öngörülemez hale geldiğini bir kez daha açıkça gördük. Bu nedenle, iş uyuşmazlıklarının istisna olarak kalması gerektiğini açıkça ortaya koyan bir yasa, toplu pazarlığın güçlendirilmesine de yardımcı olabilir” dedi ve ekledi: “Eğer bir grev, Almanya’da hava trafiğini durma noktasına getiriyorsa, bu bir uyarı grevi değildir” diyerek grevin büyük sorunlara neden olduğunu ileri sürdü. BDA Başkanı, "Havayolları ve yolcular, abartılı grev hedefleri ile resmen rehin alındı. Özellikle jeopolitik ve ekonomik açıdan karmaşık olan bu durumda dengenin korunması gerekiyor” dedi. 

Belediye İşverenleri Birliği (VKA) Başkanı Karin Welge ise, "Eğer bana istediğimi vermezsen, greve gideriz, ilkesi ile hareket etmek müzakere için bir temel oluşturmaz" diyerek sendikaları eleştirdi.  

Geri Dön 23 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN