Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Otoyollarda akaryakıt daha pahalı

Otoyollardaki benzin istasyonları ile diğer benzin istasyonları arasındaki fiyat farkı ciddi boyutlara ulaştı. Özellikle dizelde bu fark iyice arttı.

Federal Rekabet Dairesi (Bundeskartellamt), tüketicilere otoyol benzin istasyonlarından uzak durmalarını ve yakıt ikmâli uygulamalarını kullanmalarını tavsiye etti. Bundeskartellamt Başkanı Andreas Mundt, otoyol benzin istasyonları ile diğer benzin istasyonları arasındaki fiyat farkının son haftalarda önemli ölçüde arttığını belirtti. Mundt, "Şu anda otoyolda benzin ve dizel için litre başına 40 sentten fazla ödüyorsunuz" dedi. İlk çeyrekte dizel için litre başına 36 sent olan fark, son dönemde 41 sente çıktı. E5 premium benzin içinse fiyat farkı neredeyse 42 sente ulaştı.

Sol Parti'den tavan fiyat çağrısı

Sol Parti Federal Meclis Üyesi Victor Perli, yakıt şirketlerini sürücüleri dolandırmakla suçladı ve federal hükûmete artan fiyat ek ücretlerini durdurması çağrısında bulundu. Perli, kısa vadede tavan fiyat getirilmesini, uzun vadede ise dinlenme tesislerinin kamulaştırılmasını önerdi.

ADAC verilerine göre, Super E10'un litresi yılın ilk altı ayında ortalama 1.788 avro, geçen yıl ise 1.791 avro idi. Dizelin ortalama fiyatı ise 1.706 avro oldu.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN