Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Aralık 2022 Cumartesi

On binlerce evsiz var

Almanya’daki evsizlerin sayısı ilk kez resmi rakamlarla ortaya konuldu. Bakanlığa göre 263 bin kişinin kalacak yeri yok, 40 bin kişi ise sokakta yaşıyor.

On binlerce evsiz var

Almanya’da Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı'nın (BMAS) yaptığı son araştırma Bakanlık tarafından ilk kez resmi olarak Almanya’daki evsizlerin sayısını ortaya koydu. 

Federal hükûmet adına konuyla ilgili ilk kez hazırlanan araştırma raporuna göre, Almanya’da yaklaşık 263 bin kişinin kalıcı bir barınağı olmadığı ve yaklaşık 40 bin kişinin de düzenli olarak sokaklarda yaşadığı belirtildi.

Rapora göre, evsizlerin yaklaşık üçte ikisi yani yüzde 63’ü erkek, yüzde 35’i ise kadınlardan oluşuyor. Yüzde 2 ise cinsiyet belirtmemiş.

Raporda ayrıca kalacak yeri olmayan evsizlerin üçte ikisinin de Alman vatandaşı olduğu belirtildi.

Geri Dön 10 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN