Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Kasım 2023 Perşembe

Ölüm oranı artıyor

Almanya'da, 2022 yılında ölüm sayısı, 2015'ten bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Almanya'da Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre, ülkede 2022'de hayatını kaybedenlerin sayısı bir önceki yıla göre yüzde 4,2 artarak 1,07 milyona ulaştı. Bu, 2015'ten bu yana en yüksek seviye.

En yaygın ölüm nedeni kalp ve damar hastalıkları

Kardiyovasküler hastalıklar (kalp ve damar hastalıkları) bir kez daha en yaygın ölüm nedeni oldu. Bu tür hastalıklardan hayatını kaybedenler, toplam ölümlerin üçte birini (yüzde 33,6) oluşturdu. Her beş kişiden biri ise (yüzde 21,7) kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

Solunum yolu hastalıkları da arttı

Solunum yolu hastalıklarından kaynaklanan ölümlerin sayısı da yüzde 18 artışla ortalamanın üzerine çıkarak 67.633 olarak kaydedildi. Bu artış, COVID-19 salgınının devam eden etkisiyle ilişkilendiriliyor.

Doğal olmayan nedenlerden ölümler

Diğer taraftan, doğal olmayan nedenlerden ölümlerin sayısı da arttı. Verilere göre, 47 bin 912 kişi (yüzde 4,5) ev, iş, trafik kazası gibi dış nedenlerden hayatını kaybetti.

İntihar sayısı bir önceki yıla göre yüzde 9,8 artarak 10 bin 119 ölüme ulaştı. Bu kişilerin yüzde 74’ünü erkekler oluşturdu.

Geri Dön 16 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN