Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

Ödeme kartı başlamadan dolandırıcılar harekete geçti

Almanya'da mültecilere yönelik ödeme kartları sistemini kötüye kullanma planları yapan suç çetelerinin varlığı, güvenlik güçlerinin dikkatini çekti.

Bild gazetesinin raporuna göre; özellikle korona test merkezleri dolandırıcılığından esinlenen çeşitli suç örgütleri, mültecilere dağıtılan ödeme kartları aracılığıyla illegal gelir elde etmeyi hedefliyor. Bu plan, mültecilerin ödeme kartlarıyla gerçekte satılmayan ürünler için alışveriş yapmış gibi gösterilerek, yüzde 10 provizyon karşılığında nakde çevrilmeyi içeriyor.

Bild'e konuşan bir çete üyesi, bu planın bir parçası olarak geçici süpermarket kurma fikrinin de tartışıldığını belirtti. Ancak çeteler arasında şirket kurma veya mevcut işletmeleri kullanma konusunda anlaşmazlık yaşandığı ifade ediliyor.

Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı ve Federal İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Herbert Reul, ödeme kartlarının kötüye kullanılmasına ilişkin gelişmelerin yakından takip edildiğini belirtti. Ocak ayında, Almanya'nın 16 federal eyaletinden 14'ü, sığınmacılara yönelik ödeme kartı uygulamasının yaza kadar tamamlanması gereken ortak bir satın alma süreci üzerinde anlaşmaya vardı. Bavyera eyaleti ise mart ayından itibaren kendi ödeme kartı sistemini devreye sokacağını duyurdu.

Bu ödeme kartlarıyla, sığınmacıların devlet yardımlarını kendi ülkelerine göndermelerinin veya kaçakçılara gitmesinin önlenmesi amaçlanıyor.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN