Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

Nitelikli iş gücü Almanya’yı tercih etmiyor

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) son araştırması, Almanya’nın nitelikli iş gücü ve iş kurmak isteyen girişimciler için tercih sırasında puan kaybettiğini ortaya koydu. 

Bertelsmann Vakfı’yla işbirliği içinde yapılan OECD araştırmasına göre, Almanya, nitelikli iş gücü için uluslarası rekabet sıralamasında OECD üyesi 38 ülke arasında 12. sıradan 15. sıraya geriledi. 

Yabancı nitelikli iş gücü açısından en cazip ülkeler Yeni Zelanda, İsveç, ve İsviçre oldu. Şirket kurmak isteyen girişimciler tarafından en çok tercih edilen ülkeler ise ABD ve Kanada oldu. Sıralama, mesleki fırsatlar, gelir, vergiler, aile için sunulan imkanlar, gelecek potansiyeli gibi kriterler göz önünde bulundurularak oluşturuldu. 

Nitelikli çalışanlar ve girişimcilerin Almanya’yı tercih etmemesinin başlıca sebepleri olarak dijitalleşme konusundaki eksikler, özellikle vatandaşlık konusundaki yorucu bürokrasi, ve göçmenlerin toplumda diğer ülkelere göre daha az kabul görmesi gösterildi. 

Almanya, üniversite öğrencileri için cazip bir tercih 

Üniversite öğrencileri içinse Almanya 38 ülke arasında ABD’nin ardından ikinci sırada yer aldı. Eğitim kalitesi, üniversite sırasında ve sonrasında iyi iş fırsatları, ve düşük masraflar, birçok uluslarası öğrencinin üniversite eğitimi için Almanya’yı tercih etmesinde rol oynadı. 

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN