Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Ocak 2024 Çarşamba

Neonazi partisinin devlet desteği kesildi

Neonazi partisi Die Heimat - Vatan Partisi, Federal Anayasa Mahkemesi tarafından devlet desteğinden mahrum bırakıldı.

Mahkeme, Die Heimat'ın 6 yıl boyunca devletten para yardımı alamayacağına ve vergi avantajlarından yararlanamayacağına karar verdi. Mahkeme kararında, partinin sadece demokratik düzeni reddetmekle kalmayıp aynı zamanda mücadele eşiğini aştığına dikkat çekti.

Önceden Ulusal Demokratik Parti olarak bilinen neonazi partisi NPD'ye karşı 2017'de açılan kapatma davası Federal Anayasa Mahkemesi tarafından reddedilmişti. Parti daha sonra ismini Die Heimat olarak değiştirmişti. Die Heimat Partisi, 2022 itibarıyla yaklaşık 3 bin üyeye sahip ve 2020'de devletten 370 bin 600 avro yardım aldı.

Karar AfD'yi de etkileyebilir

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, mahkeme kararını memnuniyetle karşıladı. Faeser, kararın Almanya'da demokrasiye karşı en büyük tehdit olan aşırı sağcılığa karşı bir sinyal olduğunu belirtti. Ayrıca, kararın aşırı sağcı AfD'nin devlet desteği konusunu da gündeme getirdiğini ifade etti. AfD, Saksonya eyaletinde 'kesinlikle aşırı sağcı' olarak sınıflandırılmıştı.

Geri Dön 24 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN