Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2024 Perşembe

Mültecilerin entegrasyonunda kriz yaşanıyor

Saksonya eyaletinde ve Burgenland Bölgesi'nde, mülteci kapasitesinin aşıldığı ve entegrasyon konusunda ciddi sorunlar yaşandığı ifade edildi.

Saksonya İçişleri Bakanı Armin Schuster, eyaletin daha fazla mülteci kabul edemeyeceğini belirterek, "Artık daha fazlasını yapamayız. Tüm sınırların ötesine geçtik" ifadesini kullandı. Bu durum, Saksonya-Anhalt eyaletinin güneyindeki Burgenland Bölgesi'nde de benzer bir şekilde yaşanıyor. Bölge Kaymakamı Götz Ulrich, belediyenin yılda yalnızca 500 sığınmacıyı entegre edebilecek kapasitede olduğunu, ancak geçen yıl 628 kişinin geldiğini ve toplamda 8 binden fazla mülteci ve sığınmacının bulunduğunu açıkladı. Ulrich, bu sayının entegrasyon kapasitesinin çok üzerinde olduğunu vurguladı.

Ayrıca, Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nin (BAMF) dil kursları için öğretmenlerin üniversite diplomasına sahip olmalarını şart koştuğunu, fakat mevcut ihtiyacı karşılayacak kadar öğretmen bulunmadığını belirtti. Bu nedenle Burgenland Belediyesi kendi dil kursunu sunmaya başladı, ancak öğretmenlerin gerekli niteliklere sahip olmaması nedeniyle kurs masrafları BAMF'a fatura edilemiyor. Bu da yıllık 170 bin avro ek maliyet anlamına geliyor.

Ulrich, bölgede 3 bin 500 açık iş pozisyonu olduğunu ve bunların arasında Almanca konuşma gerektirmeyen basit işlerin de bulunduğunu, insanların çalışarak kendi parasını kazanmasının daha iyi olduğunu ifade etti. Ancak, mültecilerin sığınma başvurusu yaptıktan sonra 3 ay süreyle çalışmalarına izin verilmemesini eleştirerek, bu durumun çoğu zaman mültecilerin hatası olmadığını, çalışmak isteyen pek çok kişinin olduğunu belirtti.

Geri Dön 14 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN