Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Ağustos 2023 Pazartesi

Merz: Almanya daha fazla göçe hazır değil

CDU lideri Friedrich Merz, hükûmetin göç politikalarını sert şekilde eleştirdi. Merz, aşırı sağın Almanya’da yükselmesinin nedenlerinden birinin göç politikaları olduğunu açıkladı. 

Merz: Almanya daha fazla göçe hazır değil

CDU lideri Merz, Bild gazetesine yaptığı açıklamada radikal sağ görüşlerin Almanya’da yükselmesinin nedeninin hükümetin göç sorununu yönetememesi olduğunu söyledi. 

Merz, bu yılın başından beri 175 bin kişinin sığınma başvurusunda bulunduğunu söyledi ve bu sayının senenin sonunda 300 bin olabileceğini vurguladı. CDU lideri, Almanya’daki sosyal sistemlerin bu boyuttaki bir göçe hazır olmadığının altını çizdi. 

Bu sorunu çözebilmek için daha fazla sınır dışı işlemi yapılması gerektiğini söyleyen Merz, bunun için Moldova, Gürcistan, Tunus, Fas ve Cezayir gibi ülkelerin güvenli ülkeler olarak tanımlanması gerektiğine değindi. Merz, CDU/CSU’nun bu ülkelerin güvenli bölgeler olarak tanımlanmasını Federal Meclis’te oylamaya sunacaklarını açıkladı. Ancak daha önce olduğu gibi bunun Yeşiller tarafından reddedilmesini beklediğini söyledi. 

İltica başvuruları hangi ülkelerden geliyor?

Bu sene yapılan iltica başvurularında büyük bir artış yaşandı. Ukrayna’daki savaştan kaçan kişilerin ise iltica başvurusu yapması gerekmiyor. Onlar savaş mültecisi olarak ülkeye kabul ediliyorlar. Almanya’ya iltica başvurusunda bulunan kişilerin çoğunluğu ise Suriye, Afganistan ve Türkiye’den geliyor. 

Geri Dön 28 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN