Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ekim 2022 Perşembe

Merkez Bankası Başkanı, Şansölye’den çok kazanıyor

Yıllık maaşı yarım milyon avroyu bulan Almanya Merkez Bankası Başkanı Joachim Nagel, “Ben de sizden biriyim. Enerji fiyatları beni de etkiledi” dedi.

Almanya Merkez Bankası Başkanı Joachim Nagel, Süddeutsche Zeitung’a verdiği röportajda enerji krizi ve hayat pahalılığından olumsuz etkilendiğini söyledi ve “Ben de sizden biriyim. Enerji fiyatları beni de etkiledi. Ofisimin sıcaklığını 19 dereceye kadar düşürdüm, gerekirse süveter de giyeceğim” diye konuştu. Ancak yıllık maaşı yarım milyona yakın olan Merkez Bankası Başkanı, Şansölye’den bile fazla kazanıyor. Nagel ayrıca görevine SPD parti üyeliği sayesinde geldiği iddialarıyla da konuşuluyor.

Aylardır faiz artırımı çağrısında bulunan Nagel, enflasyon krizinin daha da tırmanmaması için işveren ve sendikalara maaş artışlarından kaçınılması yönünde tavsiye veriyor. 

Geri Dön 20 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN