Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2023 Çarşamba

Maliye Bakanlığı, bankalara 2,2 milyar avro ödeyecek

Federal Maliye Bakanlığı, geçmiş yıllarda bankacılık sektöründen toplanan 2,2 milyar avroyu geri ödeyecek.

Federal Maliye Bakanlığı’nın raporunda, 2011-2014 yılları arasında, mali krize karşı bankacılık sektöründen toplanan 2,2 milyar avroluk fonun vergi gelirleriyle toplanmadığı gerekçe gösterildi. RND’nin haberine göre, böylelikle fonu bankalara geri ödenmesine yeşil ışık yakıldı. 

Finansal Dönüşüm Hareketi başkanından eleştiri

Maliye Bakanlığı’nın planlarını eleştiren Finansal Dönüşüm Hareketi Başkanı Gerhard Schick, ekonomik kriz döneminde bankalara 70 milyar avrodan fazla destek verildiğini hatırlattı. Söz konusu meblağın, Finansal Piyasalar İstikrar Fonu’nun kurulumunda alınan 22,8 milyar avroluk borcun kapatılmasında kullanılması önerildi.

Siyasi çevrelerden alınan bilgiye göre, SPD ve Yeşiller, plana karşı çıkarken, Birlik Partileri CDU- CSU ve AfD liberalleri destekliyor. Söz konusu fonun kullanımına ilişkin kesin kararın en geç 1 Ocak 2024'e kadar verilmesi gerekiyor.

Geri Dön 05 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN