Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mart 2023 Çarşamba

Mali eşitleme sistemi Bavyera’yı karıştırdı

Federal Hükûmet’in mali eşitleme sistemi Bavyera’da tepki uyandırdı. Bavyera Başbakanı Markus Söder sisteme dava açacağını duyurdu.

Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder, Federal Hükümet’in mali eşitleme sistemine dava açacağını duyurdu. Bild am Sonntag’a verdiği demeçte, uygulamanın adaletsiz olduğunu söyleyen Söder, “Geçtiğimiz yıl yoksul eyaletlere ödenen rakam 18 milyar avronun üzerindeydi. Bu paranın 9,9 milyar avrosu, Bavyera’nın kasasından çıktı. Dayanışma göstermeliyiz ama safça değil” şeklinde konuştu. 

SPD ve Yeşiller’den Söder’e tepki

SPD’li mali politikalar sözcüsü Michael Schrodi, Welt’e verdiği demeçte, Söder’i yaklaşan seçimler nedeniyle popülizm yapmakla suçladı. Yeşiller Partili Katharina Beck ise, Söder'i 'aşırı bencil' olarak niteledi. 

Bavyera ve Hessen eyaletleri söz konusu uygulamanın hafifletilmesi için 2013 yılında da dava açmış, ancak dava federal ve eyalet hükümetleri arasındaki mali ilişkilerin yeniden düzenlenmesinin ardından 2017'de geri çekilmişti. 

Geri Dön 08 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN