Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ocak 2023 Pazartesi

Lützerath’ta 35 bin çevreci eylem yaptı: Çok sayıda yaralı var

Linyit köyü olarak bilinen Lützerath'ın çevresinde 35 bin protestocu, maden ocaklarına karşı eylem düzenledi. Polisin protestoculara şiddetli şekilde müdahale ettiği eylemlerde çok sayıda kişi yaralandı. 

Lützerath’ta 35 bin çevreci eylem yaptı: Çok sayıda yaralı var

Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Lützerath'ta 35 bin çevreci, köydeki linyit kömürü sahalarının genişletilmesine karşı protesto düzenledi. Polisin Lützerath'a girişi kapatması üzerine çevreciler Keyenberg'te toplandı. Maden sahalarının genişletilmemesi ve mevcut sahalarının kapatılması için çağrı yapıldı. Protestolara İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg ve siyasetçiler de katıldı. 

Çevreciler, ciddi bir polis şiddeti olduğunu, yaralanan eylemci sayısının 100'ü aştığını söyledi. Polisin açıklamalarına göre ise protestocularla girilen çatışmalarda 70 görevli yaralandı, 150 protestocu hakkında cezai işlem başlatıldı.

Çevreciler, 2,5 yıldır maden sahasına karşı çıkmak için bölgeye yakın tepelerdeki barakalarda kalıyor. 

Lützerath Yaşıyor İnisiyatifi Basın Sözcüsü Mara Sauer, linyitin tehlikeli olup karbon salımına neden olduğunu dile getirdi. Sauer, ocakların genişletilmesi değil kapatılması gerektiğinin altını çizdi. 

Rusya-Ukrayna savaşının ardından hükûmet, 2030'a kadar kapatma kararı aldığını bazı kömürlü termik santrallerin faaliyet süresini uzatma kararı almıştı.  

Geri Dön 16 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN