Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Lufthansa ile Ver.di anlaştı: Yer hizmetlerinde grev olmayacak

Alman havayolu şirketi Lufthansa ile yer hizmetleri personeli arasında yaşanan toplu pazarlık anlaşmazlığı, başarılı bir tahkim sürecinin ardından çözüme kavuştu.

Yaklaşık 25 bin çalışanı kapsayan yeni toplu sözleşmenin temel ilkelerinde anlaşma sağlandı. Bu gelişme, Paskalya dönemi öncesinde Lufthansa yolcuları için bir rahatlama oldu. Lufthansa İnsan Kaynakları Direktörü Michael Niggemann, mutabık kalınan maaş artışlarının ek maliyetlere neden olduğunu belirtti.

Anlaşmanın detayları, yer hizmetleri personelinin yüzde 12,5 maaş zammı ve 3 bin avro ek enflasyon tazminatı talepleri ile Lufthansa'nın 28 ay için yüzde 10 maaş artışı teklifi arasında gerçekleşti ancak maaş artışının detayları henüz açıklanmadı.

Anlaşmanın, adil olmayan şekilde sübvanse edilen rekabetle mücadelede "yeni bir Lufthansa" için bir başlangıç noktası olabileceği ifade edildi. Yeni sözleşme 2 yıl süreyle geçerli olacak. Ancak, Lufthansa uçuş personeli ve Discover'daki pilotlar ve kabin mürettebatı ile ilgili diğer tarife anlaşmazlıkları devam ediyor, bu nedenle olası grevlerin önü henüz tam olarak açılmış değil.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN