Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Şubat 2024 Pazartesi

Lindner ve Habeck arasında yeni çatlak

Trafik ışığı koalisyonunda bir fikir ayrılığı da işletmelere yönelik rahatlatmalar konusunda yaşanıyor.

Lindner ve Habeck arasında yeni çatlak

FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner, işletmeler üzerindeki ek dayanışma vergisini kaldırmayı öngören bir 'dinamizasyon paketi' önerdi. FDP'li bakan, bunun işletmeleri rahatlatmanın 'en kolay ve en hızlı yolu' olduğunu savundu. Lindner ayrıca, bu adımın bir diğer avantajı olarak, finansal yükün yerelin sırtına yüklenmeyeceğine de işaret etti.

Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck ise, geçtiğimiz perşembe günü Federal Meclis'te yaptığı konuşmasında, şirketlere mali yardım sağlamanın başka bir yolunu teklif etmişti. Habeck, tıpkı Bundeswehr için olduğu gibi, şirketlerin vergi indirimini finanse edecek özel bir fon kurulmasından yana. Yeşiller Partili bakan, bu sayede federal bütçeye yük getirilmeyeceğini söyledi.

Lindner ve partisi FDP, Habeck'in bu önerisini kesin bir dille reddetti ve "Borçla desteklenen teşviklere karşıyız" dedi.

Geri Dön 05 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN