Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Mart 2023 Pazartesi

Lindner, motorlu taşıtlar vergisinde reforma gitmek istiyor

AB ve Almanya arasındaki anlaşmanın ardından Maliye bakanı Christian Lindner, motorlu taşıtlar vergisinde reforma gitmek istediklerini söyledi.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gelecekte, otomobillerde e-yakıt kullanımı konusunda Almanya ile bir anlaşmaya vardık" ifadesini kullandı. Almanya Ulaştırma Bakanı Volker Wissing ise Twitter hesabından, "2035'ten sonra içten yanmalı motorlara sahip araçlar yalnızca karbon nötr yakıtlarla doldurulabilmeleri durumunda yeni olarak kaydedilebilecek" paylaşımında bulundu.

Lindner yeni reform yapmak istiyor

Avrupa Birliği ve Almanya arasındaki yanmalı motora sahip araçların tesciline ilişkin uygulamada anlaşmaya varılmasının ardından Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, motorlu taşıtların vergilendirilmesinde reform yapmak istediğini duyurdu.  

Tagesschau’nun haberine göre FDP’li Lindner Deutsche Presse-Agentur'a yaptığı açıklamada doğa dostu olarak tanımlanan sentetik yakıtlarla çalışan araçlardan, benzin ya da dizelle çalışan araçlara göre daha az vergi alınması gerektiğini söyledi.

Doğa dostu araçların yaygınlaşmasının zaman alacağını söyleyen Lindner, doğa bu araçların diğer araçlara göre daha avantajlı vergilendirilmesinin insanları motive edeceğini ekledi. 

Geri Dön 27 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN