Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ağustos 2023 Pazartesi

Liberaller 'çocukların sağlığını umursamamakla' suçlanıyor

Çocukları koruma dernekleri, sağlıksız gıdaların reklamlarının yasaklanmasına karşı çıkan FDP'yi 'çocukların sağlığını umursamamakla' suçladı.

Beslenme ve Tarım Bakanı Cem Özdemir, çocukları sağlıksız beslenme alışkanlıkları edinmekten korumak için sağlıksız gıdaların reklamlarını kısıtlamayı planladığını açıklamıştı. Bu yeni düzenleme ile internet ve televizyondaki sağlıksız gıda reklamlarına ciddi kısıtlama getirilmesi planlanıyordu. 

Ancak FDP, gıda endüstrisi ve reklam şirketlerinden bu yeni uygulamaya yönelik eleştiri geldi. FDP milletvekili Gero Hocker yaptığı açıklamada yasağın çok kapsamlı olmaması gerektiğini, sadece çocuk içeriklerinde bu reklamların yasaklanmasının yeterli olduğunu söyledi. Gelen tepkilerin ardından Özdemir, reklam yasağının esnetilebileceğini söyledi. 

Bu eleştirilerin ardından bilim, tüketici ve çocuk koruma alanında faaliyet gösteren 61 kuruluş FDP’nin konuya dair tutumunu eleştiren açık bir mektup yayınladı. Süddeutsche Zeitung’da yayınlanan açık mektupta kuruluşlar, FDP’yi gençlerin sağlığını tehlikeye atmak ve bilim-meslek örgütlerinin fikirlerini yok saymak ile suçladı. 

Açık mektupta imzası bulunan kuruluşlar arasında sigorta şirketi AOK’nın derneği, Çocuk ve Genç Doktorları Derneği, Alman Diyabet Derneği ve Alman Kanser Araştırmaları Merkezi’de bulunuyor. 

Geri Dön 21 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN