Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Nisan 2024 Salı

Lauterbach’tan Schröder’e istifa et çağrısı

Almanya Sağlık Bakanı Prof. Dr. Karl Lauterbach, eski SPD Başkanı Gerhard Schröder’e gönüllü olarak partiyi terk etmesi çağrısında bulundu. 

Federal Sağlık Bakanı Prof. Dr. Karl Lauterbach, eski Almanya Şansölyesi ve Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) önceki başkanı Gerhard Schröder'e, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile olan yakın ilişkileri sebebiyle partiden gönüllü olarak ayrılması çağrısında bulundu.

Lauterbach, X (eski Twitter) hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, geçmişte Schröder'e duyduğu saygıya atıfta bulunarak, artık ondan utanç duyduğunu ve Schröder'in SPD ile ilişkisinin olmadığını belirtti.

Schröder ise DPA'ya verdiği röportajda Putin ile olan dostluğunu onayladı ve yıllarca bilinçli bir şekilde birlikte çalıştıklarını, müzakere yoluyla bir çözüm bulunabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Schröder, 1998-2005 yılları arasında Almanya Şansölyesi olarak görev yapmış ve bu dönemde Putin ile yakın bir dostluk kurmuştu. Aynı zamanda, Rus devlet enerji şirketi Gazprom'un çoğunluk hissesine sahip olduğu Rus-Alman şirketi Nord Stream AG'nin denetim kurulu başkanlığını yaptı. Schröder, Moskova'nın Ukrayna işgalinden bu yana Putin ile olan ilişkileri sebebiyle yoğun eleştirilere maruz kalıyor.

Geri Dön 02 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN