Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

Lauterbach: Esrarın zararlarını anlatacağız

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, esrarın yasallaşması planıyla ilgili "Esrar tüketiminin risklerine dikkat çekmek amacıyla büyük bir kampanya yürüteceğiz" dedi.

Esrarın geniş kapsamlı yasallaştırma planları öncesinde Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, halkı bu konudaki riskler konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor. SPD'li Bakan, Rheinische Post'a yaptığı açıklamada, "Esrar tüketiminin risklerine dikkat çekmek amacıyla yasalara paralel olarak büyük bir kampanya yürüteceğiz" dedi.

Özellikle genç yaşlardaki bireyler için esrarın beyinde oluşturabileceği zararları vurgulayan Lauterbach, "Beyin 25 yaşına kadar hâlâ gelişim gösteriyor. Bu dönemde esrar kullanımı özellikle zararlı olabilir. Amacımız, gençler arasında esrar kullanımını azaltmak ve kullanmayı düşünenlere daha güvenli bir yaklaşım sunmak" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı, esrarın yasallaşmasıyla ilgili yasa tasarısının gelecek hafta kabine tarafından ele alınacağını belirtti.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN