Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Nisan 2023 Pazartesi

Lauterbach da yapay zeka hakkında konuştu

Almanya'da yapay zeka tartışılıyor. Ulaştırma ve Dijitalleşme Bakanı Volker Wissing'in ardından, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da yapay zeka kullanımına destek verdi.

Lauterbach da yapay zeka hakkında konuştu

Yapay zekaya dair tartışmalar her geçen gün daha fazla gündeme geliyor. En son İtalya’da okullarda ChatGPT programının yasaklanmasının üzerine Almanya Ulaştırma ve Dijitalleşme Bakanı Volker Wissing bu yaklaşımın yanlış olduğuna, yapay zekaya daha olumlu bakılması gerektiğine dair açıklama yapmıştı. Yapay zekaya dair bir açıklama da Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’tan geldi. 

RTL'nin haberine göre; Lauterbach yaptığı açıklamada yakında hastaların semptomlarını değerlendirip tedavileri sözlü olarak açıklayacak yapay zeka programlarının kullanıma girmesini beklediğini söyledi. Yapay zeka programlarının sağlık sektöründe kullanılmasını olumlu bulduğunu söyleyen Lauterbach, bu programların test edilmiş ve güvenilir olması gerektiğinin altını çizdi. 

Birçok araştırmacı, sağlık sektöründe yapay zekanın kullanılmasına olumlu yaklaşıyor. Veri güvenliği ve bilgilerin manipüle edilmesi gibi tehlikelerin göz önünde bulundurularak, bu programlar üzerinde daha fazla çalışılması gerektiğinin altı çiziliyor. 

 

Geri Dön 24 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN