Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

KRV İçişleri Bakanı: Yabancıların işlediği suçlar hakkında konuşmamız gerek

Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul, yabancı kökenlilerin işlediği suçlar hakkında harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde 2023 yılında kaydedilen suç oranlarındaki artış, hem hükûmet yetkililerini hem de halkı endişelendiren bir durum hâline geldi. Bu artış özellikle hırsızlık, soygun, bedensel zarar ve cinsel suçlar gibi ciddi suç kategorilerinde göze çarpıyor. İçişleri Bakanı Herbert Reul, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, bu suçların büyük bir kısmının Alman olmayan bireyler tarafından işlendiğini belirtti ve bu durumun 'yabancı suçlar' (Ausländerkriminalität) hakkında açık bir diyalog gerektirdiğini savundu.

Bakan Reul'un verdiği bilgilere göre, 2023 yılında eyaletteki toplam 484 bin 642 şüphelinin yaklaşık yüzde 34,9'u olan 169 bin 215'inin Alman vatandaşı olmayan kişiler olduğu, bu grubun önemli bir kısmının ise Türkiye kökenli olduğu tespit edildi. Bu durum, suç oranlarının yüksekliğinin etnik köken veya vatandaşlıkla ilişkilendirilmesi konusundaki tartışmaları yeniden alevlendirdi. Reul, eyalete gelen göçmenlerin çoğunun ekonomik zorluklarla mücadele etmek zorunda kaldığını ve bu zorlukların bazılarını suça itebileceğini vurguladı. Reul, ayrıca suç istatistiklerinde çifte vatandaşlık sahiplerinin de Alman şüpheliler arasında yer aldığını, fakat suç verilerinde göçmen geçmişinin dikkate alınmadığını belirtti.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN