Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

Korona ilacının son kullanma tarihi tartışılıyor

Sağlık Bakanlığı, korona ilacı Paxlovid'in son kullanma tarihini üçüncü kez uzatmak istiyor. Ancak Pfizer buna karşı çıktı.

Almanya Federal Sağlık Bakanlığı, korona ilacı Paxlovid'in son kullanma tarihini daha önce iki kez uzattı. Şimdi son kullanma tarihi yeniden uzatılmak isteniyor. Ancak, ilacın üreticisi Pfizer, son kullanma tarihi geçmiş ilaçların kullanımına karşı uyarılarda bulunarak, bu ürünlerin hastaların güvenini zayıflatabileceğini belirtti. Pfizer Almanya Başkanı Sabine Gilliam, Aile Hekimleri Derneği Başkanı Markus Beier'e gönderdiği mektupta, 24 aydan fazla bir raf ömrü uzatımının bilimsel olarak desteklenmediğini ifade etti. İlaçların son kullanma tarihinin öneminin altını çizen Pfizer, bu tarihin düzenleyici otoriteler tarafından onaylandığını vurguladı.

Öte yandan, Düsseldorf Üniversitesi'nden Prof. Dr. Jörg Breitkreuz, son kullanma tarihini belirleme yetkisinin üretici Pfizer'de değil, Federal İlaç ve Tıbbi Cihazlar Enstitüsü'nde (BfArM) olduğunu söyledi. Şu anda Almanya'da 280 milyon avro değerinde yaklaşık 430 bin paket Paxlovid stoku bulunuyor. Federal Sağlık Bakanlığı'nın, ilacın son kullanma tarihini üçüncü kez uzatma girişimi başarısız olursa, Paxlovid stoklarının tehlikeli atık olarak imha edilmesi gerekebilir.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN