Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Eylül 2023 Çarşamba

Köpek sahipleri yılda 400 milyon avro vergi ödüyor

Almanya'da köpek sahipliği yapmanın vergisi var. Bu uygulama sayesinde devlet yılda yaklaşık 400 milyon avro vergi geliri elde ediyor.

Alman Hayvanları Koruma Derneği yetkilisi Lea Schmitz, Almanya'da toplam 550 barınağın bulunduğunu ve birçok benzer kuruluşun olduğunu belirtti ve ülkede sokaklarda sahipsiz hayvan bulunmadığını açıkladı. Schmitz, "Bir hayvan sokakta yalnız bırakıldığında, barınağa götürülür ve sahibi gelene kadar burada korunur. Eğer sahibi bulunamazsa, hayvan yeniden sahiplenilir. Almanya'da sahipsiz hayvan yaşamıyor. Ülkede yaklaşık 10,6 milyon köpek ve bu sayının çok daha fazlası kedi bulunuyor" dedi.

Schmitz, Almanya'da her köpek sahipliği için kayıt yaptırılması ve yıllık bir vergi ödenmesi gerektiğini açıkladı. Vergi miktarının köpeğin türüne göre değiştiğini ve her eyalette farklı olduğunu belirtti. Schmitz, "Toplam köpek vergisi yılda yaklaşık 400 milyon avroya ulaşıyor. Bu, hayvan koruma dernekleri için önemli bir kaynak olsa da, bu gelir tamamen bize gitmiyor, genel vergi olarak hazineye aktarılıyor" dedi.

Geri Dön 20 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN