Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Eylül 2022 Cuma

Konut yardımları genişletiliyor

Konut yardımını artıracaklarını duyuran federal hükûmet, reformların maliyetinin 3 milyar avroyu aşabileceğini söyledi.

Federal Hükûmet, önceki gün konut yardımını artırmayı planladığını açıklamıştı. Miktarın, 180 avrodan 370 avroya çıkacağı ve 2 binden fazla ailenin de yardımlardan faydalanacağı bildirilmişti. İmar Bakanlığı reformlarla ilgili maliyetin 3 milyar avrodan fazla olabiliceğini bildirdi. 

Maliyetler, federal ve eyalet hükûmetleri arasında yarı yarıya paylaşılacak. Ancak konut yardımıyla ilgili reformların yürürlüğe girmesi için Eyaletler Meclisi’nin de onayı gerekiyor.  Bununla birlikte eyaletler bu yükü federal hükûmet ile paylaşmak istemiyor. 4 Ekim’de yapılacak zirvede bu konunun tartışmaların odağında olması bekleniyor.

Yardımlardan hem kiracıların hem de ev sahiplerinin faydalanabilecek. Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü rakamlarına göre, yeni düzenlemelerle birlikte, Berlin'de aylık 1259 avro brüt maaşla, ayda 500 avro kira ödeyen bir emekli, devletten 252 avroluk bir kira yardımı alacak.

Eylül ve Aralık 2022 arasında en az 1 ay boyunca konut yardımı alan herkese bir kereye mahsus olmak üzere ısınma yardımı verilecek. 4 kişilik bir aile bir kereye mahsus 740 avro, tek yaşayanlar ise 415 avro destek alacak. Reformlarla birlikte konut yardımı başvurularının katlanması ve ofislerde ciddi bir yoğunluk yaşanması bekleniyor.

Artan enerji fiyatlarının gençler için de çok büyük bir yük olduğunu söyleyen Eğitim Bakanı Stark-Watzinger, yaptığı açıklamada, “Bafög alan öğrenci ve kursiyerlere de 345 avroluk ısınma yardımları yapılacak” dedi.

Geri Dön 30 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN